Erol Küçükyalçın yaşamını yitirdi! Erol Küçükyalçın kimdir?

  • 1386
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Mart 2018 Cumartesi 12:35

Türk Sanat Müziğinin duayen isimlerinden Erol Küçükyalçın yaşamını yitirdi. TRT’de uzun seneler sevenleri ile buluşan kıymetli müzisyen Erol Küçükyalçın'ın ölümü sanat camiasını yasa boğdu. Erol Küçükyalçın kimdir? İşte yaşam öyküsü.

TRT ekranlarının vazgeçilmeyen ismi ve Türk Sanat Müziğinin usta sesi müzisyen Erol Küçükyalçın, kaldırıldığı Gaziosmanpaşa Avrupa Şafak Hastane'sinde hayata gözlerini yumdu.  Acı haberi sevenlerine, felaket tellalı lakaplı ses sanatçısı Onur Akay twitter hesabından şu şekilde duyurdu;

“Bugün acı haberler üst üste geliyor ve gözyaşlarımız dinmedi! Türk sanat müziğinin usta ismi Erol Küçükyalçın’ın, dün yoğun bakım servisine kaldırıldığını duyurmuştum. Yıllarca TRT mikrofonlarından sevenlerine seslenen hocamızı maalesef kaybettik. Mekânı cennet olsun"

EROL KÜÇÜKYALÇIN KİMDİR?

Erol Küçükyalçın, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça’nın yetiştirmiş olduğu ilk sanatçılar arasında bulunmaktadır. Eyüp Musiki Vakfı'nın ilk koro şefi olan Erol Küçükyalçın,  çok sayıda sanat müziği sanatçısının hocasıdır.

Erol Küçükyalçın,  Emekli TRT İstanbul Radyosu Türk sanat müziği ses sanatçısı olan Küçükyalçın, 60’lı senelerde Sahibinin Sesi’ne yaptığı plakları ile tanındı. Albümlerinde ise Türk sanat müziğinin en sevilen eserlerini yorum katan usta sanatçı, Emel Sayın ile birlikte Neşe - i Muhabbet Müzikali’nde yer aldı. Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun şefliğini yaptı.

Kıymetli sanatçı Erol Küçükyalçın, 30 Mart 2018 tarihinde geçirdiği rahatsızlık neticesinde yaşamını yitirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım