En büyük marifetleri lüks içinde yaşamak...

Son Güncelleme: 18 Aralık 2017 Pazartesi 07:33

Suudi Arabistan’da çok sayıda prens, bakan ve üst düzey yetkilinin gözaltına alındığı ‘yolsuzluk’ operasyonu ile yaptığı reformlar ile dünyanın gündeminde kalan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın 2015’te 300 milyon dolara (1 milyar 158 milyon lira) satılan Fransız şatosunu alan isim olduğu meydana çıktı.

Arap prenslerinin lüks içinde yaşamaları ve belli bir zümrenin, zenginliği dibine kadar yaşadıklarını göstermeleri her zaman eleştiri konusu olmuştur. Özellikle, dünyada İslam coğrafyasında birçok müslüman halk, açlık ve sefaletten kırılırken bu prenslerin zenginlikleri herkese "Hangi müslümanlık?" sorusunu sordurmuştur.

Tüm bunlar konuşulurken Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın dünyanın en pahalı evini satın aldığı haberi ortaya çıktı. 

Forbes dergisinden alınan haberlere göre; ‘dünyanın en pahalı evi’ olan Chateau Louis XIV, Versay civarlarındaki Louveciennes kasabasında bulunuyor. Şatoda 3 bin şişelik şarap mahseni, sinema, açık ve kapalı havuz, iki balo salonu, bir gece kulübü, kütüphane ve akvaryum odası bulunuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım