Cumhuriyet 94 yaşında... 29 Ekim kutlu olsun...

  • 1910
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Ekim 2017 Pazar 08:12

Türkiye, Atatürk’ün kurduğu modern Cumhuriyet’in 94. yaşını coşku ile kutluyor ve Ulu Önder’i hasretle anıyor.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânının Anıtkabir’i ziyareti ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kutlamaları kabul edecek. Bu sene Atatürk Kültür Merkezi’ndeki geçit töreni yerine Meclis’ten Ulus’taki Birinci Meclis’e yürüyüş gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, evvela Anıtkabir’i ziyaret edecek. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyacak olan Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayacak. Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı’nda kutlamaları kabul edecek.

Her sene 29 Ekim kutlamalarına ev sahipliği yapan AKM’de ise geçit töreni yapılmayacak. AKM’deki askeri geçit töreninin yerine Bakanlıklar’daki Meclis’in önünden, Cumhuriyet’in ilan edildiği Ulus’taki Birinci Meclis’e kadar 29 Ekim Yürüyüşü düzenlenecek. 

Erdoğan’ın Beştepe’deki ‘kış bahçesi’nde vereceği resepsiyona siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok ismin de aralarında bulunduğu 2 bin kişi davet edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım