Çukur’un fenomeni Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil kimdir? Sanat geçmişinde neler var?

  • 2222
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Şubat 2018 Cumartesi 17:22

Show Tv ekranlarında yayınlanmaya başlaması ile bir anda fenomen olan Çukur dizisinin Vartolu lakaplı oyuncusu Erkan Kolçak Köstendil kimdir? Daha önce hangi yapımlarda yer aldı? Neden sevildi? İşte Her şeyiyle Erkan Kolçak Köstendil…

Daha önce çok da dikkat çekmeyen ama başarılı bir sanat geçmişine sahip olan Erkan Kolçak Köstendil, Show TV’de başlayan Çukur dizisinde Vartolu karakteri ile sanatında bir patlama yaşadı ve adından sürekli söz ettirir oldu. Yaptığı şeyler çok da iyi olmasa da özgün karakteri ve acıklı geçmişi ile seyircinin gönlünde taht kuran Vartolu karakterini canlandıran Erkan Kolçak Köstendil’in biyografisi de merak edilir oldu. Çukur severler daha önce çok da dikkat çekmeyen ama Vartolu karakteri ile bir anda bende buradayım diyen yetenekli oyuncu Erkan Kolçak Köstendil’in kim ve nereli olduğunu ve kaç yaşında olduğunu merak edip araştırdılar. İşte Erkan Kolçak Köstendil hakkında merak edilenler.

ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL KİMDİR?

1983 doğumlu olan Erkan Kolçak Köstendil, hayata gözlerini Bursa ilimizde açtı. Köstendil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Sinema dünyasına girişi ise 2008 senesinde ‘Güz Sancısı’ isimli film ile oldu.

Oyunculuğunun yanında senaryo yazarı ve yönetmen de olan Köstendil, ilk olarak Facebook dizisi olarak başlayan Mukadderat isimli eseri yazıp yönetti. 2009 senesinde ‘M.A.T’, 2012 senesinde ‘ Babalar ve Evlatları’ isimli filmlerde oyunculuğunu sergiledi.

Erkan Kolçak Köstendil, 2017 senesinde uzun bir zamandır beraber olduğu güzel oyuncu Cansu Tosun ile nişanlandı. Ardından Sakarya Fırat, Merhamet ve Ulan İstanbul gibi üst seviye dizilerde rol aldı.

Erkan Kolçak Köstendil, ‘Er Mahmut Karakum’ karakterine can verdiği Sakarya Fırat isimli dizide büyük bir beğeni toplamıştı. 2014 senesinde başrollerini Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Sevtap Özaltun, Kaan Yıldırım'ın oynadığı "Ulan İstanbul" isimli dizide can verdiği Karlos karakteri ile pek çok kişinin sevdiği ve yakından takip ettiği bir isim durumuna geldi.

Köstendil’in, yazıp, yönetip ve oynadığı "Karşı Cinsle Tanışma Sanatı" isimli tiyatro oyunu Isparta "sanal cafe"de sahnelendi.Erkan Kolçak Köstendil, şu günlerde “Çukur” dizisinde Vartolu rolünü oynamakta ve büyük kitlelerden beğeni toplamaktadır

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım