CHP liderinin oğlu Kerem asker oluyor

Son Güncelleme: 18 Ağustos 2017 Cuma 11:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun askerlik yapacağı yerin belli olduğunu söylendi. Kerem Kılıçdaroğlu hakkı olmasına rağmen bedelli askerlik uygulamasından yararlanmayacağını ifade etmişti.

Kerem Kılıçdaroğlu, askerlik yaptıktan sonra evleneceğini belirttiği nişanlısı Mine Alşan ile babasının başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne de katılmıştı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun doktorasını “siyasette kayırmacılık” üzerine Kore Üniversitesi’nde Kore Cumhuriyeti’nin bursu ile tamamlayan oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, Ankara’ya dönmüştü. Kerem Kılıçdaroğlu, ODTÜ’de Sosyal Bilimler Enstitüsü Asya Çalışmaları alanında yüksek lisans öğrencilerine part-time ders vermeye başlamıştı. Kerem Kılıçdaroğlu 2014’te yürürlüğe giren bedelli askerlik uygulamasından hakkı olmasına rağmen yararlanmamış ve zorunlu askerlik hizmetini yerine getireceğini dile getirmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileri ile yaptığı toplantıda oğlunun Kasım 2017 celp döneminde askere gideceğini ve acemi birliğinin belli olduğunu ifade etti. CHP lideri oğlunun uzun dönem mi kısa dönem mi askerlik yapacağı konusunda ise bilgi vermedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım