Cam filminde yeni kriter: %70 şartı...

Son Güncelleme: 19 Aralık 2017 Salı 07:37

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantıda cam filmlerine yönelik yeni kararlar alındı. Buna göre araçların ön camına ışık geçirgenliğinin en az % 70 olması şartı ile cam film uygulanabilecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta organize ettiği toplantıda cam filmi tartışmasına son nokta konuldu. Toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda,

“Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

ACİL ÇIKIŞ ŞARTI

Tasarıda sürücülerin arkasında kalan camlara film uygulanabileceği kaydedilirken, uygulanan filmle beraber camın ışık geçirgenliğinin yüzde 70’in altında olabileceği ifade edildi. Yolcu taşıma araçlarında acil çıkış camlarına film uygulanamayacağı da belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım