Bursa'da toprak kayması 60 aileyi evinden etti!

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 08:38

Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde bir mahallede toprak kayması sebebi ile risk altında olduğu tespit edilen 60 ev mühürlendi. 120 kişinin tahliye edildiği evlerin duvarlarında geniş çatlaklar oluşurken, önünden geçen cadde de geniş yarıklar meydana geldi.

Mahallede toprak zeminin kayması ile çok sayıda evde geniş çatlaklar oluştu. Bahçelerin de kaydığı sokakta asfalt bile ikiye ayrıldı.

Bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı bölgeye AFAD ve belediye ekipleri gönderildi. Belediye yetkililerinin aldığı karar ile 60 ev mühürlendi.

Evlerde yaşayan 120 kişi ise misafirhanelere ve yakınlarının evlerine yerleşti. Belediye, evlerini boşaltmayan vatandaşları da uyarak tahliyeleri gerçekleştirdi.

Olası bir faciaya karşı, sokağın giriş ve çıkışları, araç ile yaya trafiğine kapatılırken, polis ve zabıta ekiplerinin mahalledeki bekleyişi devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım