Bu puro izmaritinin bedeli 12 bin dolar!!!

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 10:42

Puroya düşkünlüğü ile tanınan Britanya eski başbakanı Winston Churchill’in 70 sene evvel içtiği bir puronun izmariti açık arttırmada 12 bin dolara satıldı. Churchill puroyu 70 sene önce içmiş.

ABD'nin Boston şehrinde RR müzayede evinde satışa çıkarılan puroyu, adı açıklanmayan Floridalı bir koleksiyoncu aldı. Churchill'in 10 santimetre uzunluğundaki puroyu 11 Mayıs 1947'de Paris'teki Le Bourget Havaalanı'nda içmiş olduğu ifade edildi.

İzmaritini, Churchill ve eşini Paris'ten Londra'ya getiren uçuş ekibinden onbaşı William Alan Turner'ın bulduğu ve

“[Churchill] eski Fransız askerleriyle sohbet ediyordu. Purosunu kül tablasında söndürdü ve uçağa bindi. İzmariti korumaya aldım.” dediği öğrenildi.

Açık artırmada, izmarit Churchill'in imzaladığı bir fotoğrafla beraber satıldı. 2015'te de İngiltere'de Churchill'in içtiği bir başka puronun izmariti de 2 bin sterline (yaklaşık 9 bin 500 TL) satılmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım