Bu kasenin fiyatını tahmin edemezsiniz!

Son Güncelleme: 03 Ekim 2017 Salı 16:03

Çin'de bin senelik nadide seramik kase 250,8 milyon yuane yani 37,7 milyon dolara satıldı.

Sotheby's Müzayede Evi'nin Hong Kong'da organize ettiği açık artırmada, Song Hanedanlığı dönemine ait olan seramik kase 37,7 milyon dolara satıldı.


Açık mavi tonlarında, parlak renkli 13 santimetre çapındaki kase 10,2 milyon dolardan açık artırmaya sunuldu. Kase, müzayedeye çıkarılmasının ardından ortalmak 20 dakika sonra satıldı.

Alıcının kimliği ile alakalı bilgi paylaşmayan Sotheby yetkilileri, bahsi geçen seramik kaseden dünyada sadece 4 tane bulundunu ifade etti. Sotheby’s Müzayede Evi, geçen nisan ayında da 59,6 karatlık oval elmas "Pembe Yıldız"ın yine Hong Kong'daki bir açık artırmada 71,2 milyon dolara satıldığını açıklamıştı.

De Beers şirketi tarafından 1999'da Güney Afrika'daki bir madenden çıkarılan Pembe Yıldız'a 60 milyon dolar değer biçilmişti. Yontulmadan evvel 132,5 karat olan Pembe Yıldız'ın kesimi, 20 aydan uzun sürmüştü.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım