Bir haram ile ibadet etmek!

Son Güncelleme: 22 Ağustos 2017 Salı 09:52

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Maddi gücü yeterli olan vatandaşlar yavaş yavaş kurban pazarlarını gezerek kafalarında, alacakları kurbanı şekillendirmeye başlıyorlar.

Bu sırada televizyon ekranlarında bir reklam türemeye başlıyor. Bayram kredileri... Cazip faizli, az faizli, sudan ucuz faizli diye insanlara sürekli dayatılan bu krediler ile insanlardan kurban kesmeleri isteniyor. Peki bayram kredisi alınarak kurban kesilir mi?

Konu ile alakalı Diyanetten gelen açıklamalara bakıldığında bu mümkün değil. Çünkü faiz yüce kitap Kuran-ı Kerim'de çok açık bir şekilde haram kılınmıştır. Ve bir haram ile ibadet edilemez. Ama kredi kartı ile kurban alınabilir. Onun da şartı taksitleri gününde ödemek yani faize düşmemek. 

Bankaların insanlara kredi vermek ve borç batağına düşürmek için yaptıkları bu numaralara vatandaşların kanmaması gerekiyor. Aksi takdirde hem faiz haramına bulaşılıyor hem de yapılmak istenen ibadet geçersiz oluyor. 

İdealhaber.com

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım