Bilim insanlarına göre cinsel tatmin buna bağlı...

Son Güncelleme: 20 Kasım 2017 Pazartesi 10:32

Uluslararası bilim insanlarından oluşan bir birim, cinsel açıdan tatmin olmanın neye bağlı olduğunu araştırma konusu yaptılar. Araştırmada, çiftlerin partnerlerinin orgazm olmasından tatmin olduğu meydana çıktı.

Hollanda, Portekiz, Brezilya ve Kanadalı bilim insanlarından oluşan bir araştırma takımı, cinsel tatminin nedenlerini inceledi. Araştırmanın sonuçları Seks Araştırmaları Dergisi'nde (The Journal of Sex Research) yayınlandı.

Araştırmada 124 heteroseksüel çift yer aldı ve her biri cinsel aktiviteden duydukları tatmin duygusunu, ereksiyon sürecini, orgazm gücünü puanlandı. 

16 ilâ 69 yaş arasındaki erkekler ve 18 ilâ 62 yaş arasındaki kadınların olduğu araştırmaya göre, erkeklerin seksin sonunda tatmin olması daha çok ereksiyon süresine ve kadının isteği ve orgazm olmasına bağlı. Kadınlarda ise tatmin olma duygusu, erkeğin çekiciliği ve yine partnerlerinin orgazm olmasından kaynaklı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım