Beyaz TV'nin ROK cezası belli oldu!

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017 Cuma 14:03

RTÜK, Beyaz TV'de Rasim Ozan Kütahyalı'nın sözleri sebebi ile kanala, 5 defa program durdurma cezasının yanı sıra para cezası da verilmesini kararlaştırdı. Karar oy birliği ile alındı.

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'de ekranlara gelen Beyaz Futbol programında Boşnaklara yönelik çirkin sözleri sebebi ile büyük tepki görmüş ve bunun sonucunda Beyaz TV'den kovulmuştu.

Daha sonra AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından sert şekilde eleştirilmişti. Kütahyalı'nın bu çirkin sözleri sebebi ile bir çok kişi savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Büyük tepki çeken sözlerin ardından RTÜK, Beyaz TV 'de yayınlanan Beyaz Futbol programı için toplandı. Rasim Ozan Kütahyalı'nın yorumcu olduğu programa, RTÜK kanununu 8. Maddesinin B bendindeki “Irk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz” maddesinden ceza verildi.

Kanala 5 kez program durdurma ve yüzde 5 idari para cezası uygulanmasına karar verdi. Beyaz TV'ye geçen ay kazandığı reklam gelirinin yüzde beşi oranında ceza uygulanacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım