Bedelli askerlikte Bozdağ son noktayı koydu

Son Güncelleme: 07 Aralık 2017 Perşembe 09:15

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti milletvekillerine, “bedelli askerlikle ilgili bir düzenlemenin kesinlikle söz konusu olmadığını” ifade ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın, milletvekilleri ile gruplar halinde görüşme programı sürerken, AK Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı.

Her grup başkanvekiline bağlı 50 - 60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün AK Parti Genel Merkezi’nde yapıldı.

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi. Toplantının ana gündem başlığını AK Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve grup başkanvekilleri tarafından cevaplandı.

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konu ile alakalı vekillerin de ağırlıklı olarak,

“Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım