Ali Erbaş: Tamamen akli dengesi bozulmuş

Son Güncelleme: 01 Şubat 2018 Perşembe 08:44

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, A9 kanalında yaptığı programlarla tartışılan Adnan Oktar ile alakalı, “Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş” değerlendirmesini yaptı ve programı gördüğü zaman tüylerinin diken diken olduğunu ifade etti.

Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bir araya geldiği toplantıda, gündem ile alakalı değerlendirmede bulundu. 

Erbaş'ın Oktar hakkındaki ifadeleri şöyle:

"Bizim de gördüğümüz zaman tüylerimizi diken diken eden, zaten bakmakta doğru değil öyle bir kanala. Bu kişi vaktiyle Yahudilik, Masonluk kitabını hazırlayan bir grubun başındaydı. Şimdi kendisi Mason olduğunu söylüyor. Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş. O konuda ceza aldı. Yahudilere ve Masonlara hakaretten ceza aldı. Şimdi öyle. Cezaevinde yatış sebeplerinden birisi de Atatürk’e hakarettir. 90’lı ya da 80’li yıllarda ben çok iyi biliyorum Atatürk’e hakaretten cezaevinde kaldı ama şimdi en büyük Atatürkçü olarak kendisini söylüyor. Dengesi bozulmuş bir insan. Biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Ama o televizyonu kapatma yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nda değil ki, yetki kimdeyse onun kapatması lazım. İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi?"

'2 AYDA 7 MÜFTÜ  NİKAHI' 

Erbaş, tartışmalara sebep olan müftü nikahı konusunda da şu bilgiyi verdi:

"2 ay önce devletin ilgili kurumları çalışmaları tamamladı. Biz de genelgemizi hazırladık. İhtiyaç duyulan yerlerde müftüler nikah kıymaya başladı. İyi bir çalışma yapıldı. Görevlilerimiz 5 günlük eğitime tabi tutuldu. Bu konuda eksiğimiz kalmadı. (Başkan Yardımcısı Huriye Martı’nın verdiği bilgiye göre) Müftü nikahı konusunda başvurular var ama şu ana kadar 7 müftü nikahı kıyıldı. Genelge çıktıktan sonra bekleyen nikahlar da kıyılacak."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım