Adnan Oktar'ın kediciği Ceylan Özgül kimdir? Şok iddialar

  • 3161
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Mart 2018 Salı 14:58

Adnan Oktar’ın kediciklerim diye bahsettiği kişilerden olan Ceylan Özgül kimdir sorusu merak konusu oldu. Özellik Ceylan Özgül’ün iddialarından sonra hayat hikayesi, kim ve nereli olduğu gibi konularda insanlar araştırma yapmaya başladı. İşte merak edilenler ve şoke eden iddialar.

Yoğun Türkiye gündemden Ceylan Özgül kimdir sorusunun yanıtını merak edenler ve araştıranlar artmaya başladı. Adnan Oktar ile alakalı iddiaları ile gündeme gelen Özgül’ün biyografisi merak edildi.

Bundan 10 sene evvel kızını kurtarmaya çalışan Ceylan Özgül’ün babası şoke olmuş. İddialara göre Adnan Oktar kızlara 2 vakitli 2’şer rekatlı namazlar kıldırıyormuş. Adnan Oktar’dan terlik ve pijama ile kaçan kediciklerden Ceylan Özgül, bir anda Türkiye gündemine geldi. Babasının 10 sene önce kurtarmaya çalıştığı kedicik Özgül, firar ederken görüntülendi.

Bu firar ile beraber zaten gündemden düşmeyen Adnan Oktar ve tayfası tekrardan gündeme geldi. Ceylan Özgül kaydedilen görüntülerine montaj yapılarak tehdit edileceğini ima etti.  Adnan Oktar ve grubu ise genç kızı babasına kendilerinin teslim ettiğini öne sürdüler.

Ceylan Özgül ise kaçmasının ardından yapmış olduğu açıklamalar ile Adnan Oktar tayfasının kedicikleri dünyadan nasıl soyutladıklarını ifşa etti. Yeni Türk lirasını kaçmasının ardından ilk defa gördüğünü dile getiren Ceylan Özgül, Adnan Oktar'ın kediciklerine 'lüks bir hayat yaşasa da' para koklatmadığını ifade etti.

CEYLAN ÖZGÜL KİMDİR?

1980 doğumlu olan Ceylan Özgül, Uğur Koleji mezunu ve aslen Balıkesirli. Ayvalık ilçesinin Altınova nüfusuna kayıtlı olan Özgül, İstanbul Üniversitesi mezunu. Hali vakti iyi olan bir ailen gelen kediciğin babası elektrik mühendisi. İnstagram profiline bakıldığında Ceylan özgül’ün klasik kediciklerden bir farkı olmadığı görülüyor.

2007 senesinde elektrik mühendisi olarak İstanbul ilinde yaşayan babası Feridun Özgül, kızını Adnan Oktar örgütünden kurtarmayı denemişti. Kızını alan baba Feridun, Ceylan Özgül'ü memleketi Balıkesir Ayvalık‘a götürülmüş. O dönem Ceylan Özgül soyadını 'Özbudak' olarak ifade ediyordu. Kamuoyu da onu ilk olarak “Ceylan Özbudak” diye tanımıştı.

O dönemlerde Ceylan Özgül Adnan Oktar'ın saltanatına kendini çok feci bir şekilde kaptırdığından öz babasını reddetmişti. Emniyete babasının kendisini zorla alıkoyduğu şeklinde şikayette bulunan Ceylan Özgül, onun yargılanmasına neden olmuştu. Reşit olduğu için kızı üzerinde yaptırımı olmayan baba ise yaşadıkları ile perişan olmuştu.

Ceylan Özgül’ün Adnan Oktar ve tayfası hakkında iddiaları çok çarpıcı. Bulundukları mekanda bir gencin isteyebileceği her şeyin olduğunu belirten Özgül, herkesin mesleğine ve yapısına göre bir görevinin olduğunu ve herkesi işiyle meşgul olduğunu söylüyor.

Özgül, burada dini telkinlerin yapıldığını, gruptakilerin dünyadan soyutlandığını ve kendi içlerine çekildiğini ifade ederek oradakilerin asker haline getirildiklerini vurguluyor. İlk olarak itaatin ezberletildiğini ve içeride mutlu ve iffetli olunduğunun söylenip, hayatının sonuna kadar bakma sözünün verildiğini velirten Özgül, “Dışarda her şeyi kötü pis... ’Cemaatten çıkarsan münafıksın’ diyorlar. ’Başına kötü şeyler gelir’ diye tehdit ettiklerini” ifade ett.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım