Adıyaman’da genç kızlardan askerlik başvurusu

Son Güncelleme: 26 Ocak 2018 Cuma 13:14

Adıyaman ili Gençlik Merkezi üyesi olan genç kızlar, Afrin'de gönüllü savaşmak amacıyla Adıyaman Askerlik Şubesine başvurdu.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin ve gençlik merkezi üyesi 50 kişilik grup, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığına giderek bahçeye zeytin fidanları dikti.

Askerlerle beraber zeytin fidanı diken Gençlik Merkezi üyeleri burada birlik ve beraberlik mesajı verip, Afrin'de başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerler için dua ettiler. Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, gençlere ve Müdür Keleş ile Müdür Tekin'e teşekkür etti.

Gençlik Merkezi üyeleri daha sonra Adıyaman Askerlik Şubesine geçip Afrin'de gönüllü olarak savaşmak için dilekçe verdi. Gençlik merkezi üyesi genç kızlar, askere katılmak için dilekçe verdiklerini, vatan için canlarını seve seve vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Genç kızların da dilekçe vermesinden dolayı oldukça gururlandıklarını söyleyen Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, gençlere teşekkür etti.

Gönüllü asker olarak ‘Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istediğini vurgulayan Seher Bozkurt,

"Askerlik şubesine gelip, asker olmak için dilekçe verdik. Bizler askerimizin her daim yanındayız. Vatanımız için ruhumuz, canımız feda" ifadelerini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım