10 Kasım'da dua okuyun diyen imama şok!

  • 1098
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Kasım 2017 Cumartesi 16:18

Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasımda "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" diyen imam açığa alındı.

Denizli' ilinin Çivril ilçesinde kurulan semt pazarında Atatürk'ün ölümünün 79. yıl dönümü sebebi ile saat 09.05'te sirenler çalarken, aynı anda pazar duası ettiren imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatılmıştı. Çevredekilerin bazılarının tepki göstermesi üzerine

"Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği ileri sürülen imam H.G. açığa alındı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Çıtak Mahallesi'nde cuma günleri kurulan semt pazarında, imam tarafından pazar duası okunuyor. Dün kurulan semt pazarına da dua etmek için gelen mahalle camisi imamı H.G., Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te sirenler çalıp, saygı duruşuna başlanıldığında pazar duası okudu. Bazı vatandaşlar, ellerini açarak dua okurken, bazıları ise Atatürk için saygı duruşunda bulundular.

Bu esnada bazı vatandaşlar, imama tepki gösterdiler. İmam H.G.'nin vatandaşların tepkisi üzerine "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği öne sürüldü. Bunun üzerine vatandaşlar, imam hakkında Kaymakamlığa ve Müftülüğe şikayette bulundu. Şikayet üzerine İmam H.G., Kaymakamlığa çağrılarak hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım