Yolda bulduğu USB bellek ile şok oldu!

Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 08:21

Londra’da bir kişi, yolda yürürken yerde bir USB bellek buldu. USB belleği alıp içeriğinde ne olduğunu görmek için kütüphaneye giden adam, cihazın içinde dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Heathrow Havaalanı’nın tüm güvenlik bilgilerinin olduğunu gördü.

İçerisinde 2.5 GB‘lık veri bulunan USB bellek herhangi bir şifreleme ile korunmuyordu. Ulaşılan bilgilere göre USB belleğin içerisinde haritalar, videolar ve dokümanlar ve hatta İngiltere Kraliçesi’nin Londra’da kullanacağı rota dahil pek çok gizli veriler bulunuyor. İşte detaylar…

Bu dökümanlar içerisinde İngiltere Kraliçesi havaalanına geldiğinde kullanacağı rota ve güvenlik prosedürlerini de bulunuyor. Bunun yanında ultrason radar sisteminin ayrıntıları ve güvenlik görevlilerin devriye saatleri de yine USB belleğin içinden çıkan önemli bilgiler.

Böylesi bir belleğin bulunması, tüm bu bilgilerin farklı yerlerde de olabileceğini ve hatta Dark Web'te satılabileceği anlamına dahi gelebiliyor. Konuyla ilgili hemen araştırma başlatan İngiltere polisinin araştırma sonunda ne tür bilgiler elde edeceği ise merak konusu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım