WhatsApp'a iki özellik birden geliyor 

Son Güncelleme: 09 Eylül 2017 Cumartesi 09:45

Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beta sürümünde test ettiği iki yeni özelliğini resmi olarak tüm cihazlara getirdi.

Bundan sonra WhatsApp'ta görüntülü görüşmeler esnasında PiP(Resim içinde Resim) moduna geçebilir, bunun yanında 24 saat sonra kaybolan metin durum güncellemeleri gönderebilirsiniz.

Resim içinde Resim modu sayesinde biri ile görüntülü görüşme yaptığınız esnada ‘geri’ butonuna bastığınızda görüntülü görüşme bir pencereye küçülür ve siz telefonunuzu istediğiniz gibi kullanmayı sürdürebilrsiniz. Yalnız bu özellik maalesef Android Oreo ve üzeri sürümler yüklü olan cihazlarda kullanılabilecek. Çünkü bu özelliği destekleyen API sadece Android Oreo’larda var.

Bir diğer özellik sayesinde ise 24 saat sonra kaybolan metin durumları paylaşılabilecek. Metin durum güncellemeleri paylaşmak için durum sekmesindeki kalem simgesine dokunun. Açılan ekranda metninizi yazabilir, yazı tipini ve arkada plan rengini değiştirebilir, ayrıca istediğiniz emojileri ekleyebilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım