Nakit para devrinde sona gelindi! İşte yeni ödeme şekli

Son Güncelleme: 03 Eylül 2017 Pazar 12:15

Kağıt para ile olan ilişkimiz çok da uzak olmayan bir tarihte bitecek gibi görünüyor... Çin'de geliştirilen yeni bir teknoloji ile beraber kişilerin yüz hatları taranarak ödeme yapmalarına olanak sağlanıyor.

Son senelerde nakit ödeme dışında kartla ödeme, mobil ödeme teknolojileri gibi uygulamalardan sık sık bahsediliyor. Ancak Çin’de başlatılan yüz taraması ile ödeme uygulaması tamamen yeni bir çağı başlatacak gibi. Alibaba’nın geliştirdiği bir teknololoji Çin’de ilk defa KFC restoranlarında uygulamaya alındı.

Bu teknolojide yemeğini sipariş eden bir kişi elektronik bir bankonun önüne geliyor. Sıra ödeme işlemine geldiği zaman kişinin yüzü bankonun üzerindeki bir kamera tarafından taranıyor. Ardından kişi cep telefonu numarasını girerek ödeme işlemini yapıyor. Ardından yemek çalışanlar tarafından teslimat noktasında servis ediliyor.

Güvenlik uzmanlarına göre kişilerin yüz hatlarının ödeme sistemleri tarafından tanınması suçluları yakalama konusunda da güvenlik güçlerine yardımcı olacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım