Cep telefonu insanı öldürür mü?

Son Güncelleme: 16 Mart 2018 Cuma 12:45

Teknolojinin cebimizi girmiş hali akıllı telefonlar… Onsuz olmak çok zor. Olmadığında kendimizi huzursuz hissediyoruz. Ama her şeyin olduğu gibi cep telefonu ile ilgilenmenin de fazlası zarar.

Yaydığı radyasyon dışında bağımlılık yapan ve yeni psikolojik hastalıklara yol açan cep telefonu ile alakalı Çin’den gelen haber korkuttu. Çin’de işi abartarak 20 saat cep telefonu ekranına bakan bir kadın – zoru neyse artık – beyninde meydana gelen kan pıhtıları sebebi ile ölüm tehlikesi atlattı.

Göçmen işçi olduğu ifade edilen 47 yaşındaki kadın 3 saat süren bir ameliyata alındı. Kadın, doktorların müdahalesi sonucunda sağlığına kavuştu.

Alınan haberlere göre ismi belirtilmeyen kadın, Çin’in Henan vilayetinden güney şehri Guangzhou’ya giden yaklaşık 20 saatlik tren yolcuğunda elini telefondan hiç ayırmadı. Yolculuğun bitmesi ile trenden inen kadın zor konuşuyor ve vücudunun bir yanında elini, kolunu ve bacaklarını hareket ettirmekte de zorluk çekiyordu.

Guangzhou’daki Jinan Üniversitesi Hastanesi doktoru Meng Heng, hemen ameliyat edilmeseydi kadının ölebileceğini dile getirdi. Doktor Meng, trenin kalabalık olması sebebi ile kadının sürekli vücudunun bir tarafına doğru eğilerek ağırlığını da aynı yöne verdiğini belirtti. Meng, trende dolanıp hareket etmediğinden ve onun yerine yan yatıp başını da sağa yatırarak sürekli telefonuna baktığından bu pozisyonda çok uzun süre durduğu için damarlarında basınç oluştuğu sonucuna ulaşılmış.

Özellikle gençler arasında kan pıhtılaşmasının yaygınlaştığını vurgulayan Doktor Meng, cep telefonu kullanımında aynı pozisyonda çok uzun süre durulmaması gerektiği belirtti.

Hükümete bağlı olan Çin İnternet Ağları Bilgi Merkezi’ne göre dünyada en çok internet kullanıcısı 772 milyon ile Çin’de.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım