Apple'ın, yeni iPhone X'i hayal kırıklığı yarattı

Son Güncelleme: 08 Kasım 2017 Çarşamba 06:31

Apple'ın, yeni iPhone X modelinin "bir akıllı telefondaki en dayanıklı camdan yapıldığını" ifade edilse de, araştırmacılar aslında iPhone X'in şirketin şu ana dek çıkarttığı en dayanıksız telefon olduğu neticesinde vardılar.

Square Trade isimli sigorta şirketinin yaptırdığı denemede, tümü cam malzemeden yapılan telefona 100 üzerinden 90 kırılabilirlik puanı verdi. Skorda telefonların gerçek hayatta yaşanabilecek durumlar karşısındaki dayanıklılığı ve tamir kolaylığı da rol oynuyor.

Times'ta yer alan habere göre yaklaşık 2 metre yükseklikten yüz üstü betonun üzerine atılan iPhone X'in ekranı, ilk atılmasında çatladı, ekran tepki vermemeye ve yüz tanıma teknolojisi de çalışmamaya başladı.

En iyisi iPhone 6 S

Bir cepten yere düşüş sadece bir metre yüksekliğinde olsa da, iPhone X daha evvelki tüm iPhone modellerinden daha düşük bir skor aldı. En iyi kırılabilirlik skoru alansa 45 puanla iPhone 6S oldu.

Suyun altında kalma testinde, iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus modelleri gibi birbuçuk metre derinliğindeki suyun altında 30 dakika kalabildi.

iPhone X'in ekranı ve parçaları çok daha pahalı ve diğer modellere göre değiştirilmesi çok daha zor. Testlerde Samsung Galaxy 8, 76 puanla en kötü ikinci telefon olurken, en iyisi Motorola'nın Droid Turbo 2 telefonu oldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım