Apple'ın gizli projesi ifşa oldu

  • 1964
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 09 Kasım 2017 Perşembe 15:35

Apple'ın 'T228' kod isimli 2020'de tanıtılması planlanan gizli projesi ifşa oldu.

ABD merkezli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı proje patent başvurusu ile ifşa oldu. Alınan haberlere göre, 'T228' kodlu 2020'de tanıtılması planlanan proje sanal gerçeklik üzerine odaklanıyor. Geçtiğimiz aylarda sanal gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmalar yaptığı iddia edilen Apple bu patent başvurusu ile iddiaları doğrulamış oldu. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bilgilere göre, Apple'ın sanal gerçeklik gözlükleri 2020 yılında raflardaki yerini alacak. iOS benzeri bir yazılıma sahip olacak gözlük 'reality OS' (rOS) isimli bir sistem ile çalışacak.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada arttırılmış gerçeklik teknolojisinin önemine değinmiş ve Apple'ın bu alana yöneleceğinin sinyallerini vermişti. Fakat şirketin 'T228' kodlu proje ile ilgili henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım