Akıllı saatlere talep neden yok?

Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 15:47

Giyilebilir teknolojinin son bir yıldır hızla geliştiği görülmektedir. Ama akıllı saatlerle ilgili beklenen talep henüz oluşmadı. Bunun sebebini Huawei açıklıyor.

Huawei’nin Tüketici Stratejisi Bölümü Başkanı Shao Yang, akıllı saatlerin kullanıcılarının dikkatini çeken ve merak uyandıran teknolojik oyuncaklar olsa da henüz beklenen satışı ve potansiyeli yakalayamamış durumda olduğunu ifade ederek bu durumu düzelteceklerini belirtti.

Tüketici Stratejisi Bölümü Başkanı Shao Yang’a göre yapılan akıllı saatler kullanıcılara tam olarak hitap etmiyor. Pil kullanım sürelerinin kısa olması ve sadece telefona bağımlı olmaları kullanıcıların hevesini kaçıran unsurlar arasında. Bu yüzden Huawei yetkilisi en az üç dört gün pil ömrünün olacağı ve içini işlevselliklerle dolduracakları bir saat teknolojisi üzerinde çalıştıklarını, bunu yaptıklarında ise kullanıcıların bu özelliklerinden dolayı akıllı saatlere taleplerinin artacağını dile getirdi.

Ayrıca yapacakları saatin sadece telefona değil birçok aygıta bağlanması ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayan Shao Yang’ın bu söylediği teknoloji ne zaman gerçekleşir bilinmez ama 2017’nin ikinci yarısında çıkaracakları akıllı saatte bunlar olacak mı hep beraber göreceğiz.Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım