Yine olmadı... Türkiye Dünya kupasına katılamıyor!

Son Güncelleme: 07 Ekim 2017 Cumartesi 06:47

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Türkiye 9. maçında İzlanda ile karşı karşıya geldi. Maçtan 3 - 0'lık mağlup ayrılan Türkiye, Dünya Kupası'na katılma şansını da yitirdi.

FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu karşılaşmasında Türkiye, kendi sahasında İzlanda'ya 3-0 yenilerek son maçlar öncesi 2018'de Rusya'da olma şansını kaybetti.


​Türkiye Milli Takımı, grupta iddiasını sürdürmek için mutlak kazanması gereken karşılaşmada sahadan 3-0 yenik ayrılarak 14 puanda kaldı ve son maçlardan önce 4. sıraya geriledi.


​I Grubu'nda son maçlar öncesi İzlanda 19 puan ile lider durumda bulunurken, 17 puanlı takımlardan Hırvatistan averajla 2'nci, Ukrayna ise 3. sırada yer aldı. Grupta 8 puanlı Finlandiya 5'inci, 1 puanlı Kosova 6'ncı ve son sırada bulunuyor.

Türkiye bu sonuçla 9 Ekim Pazartesi günü deplasmanda Finlandiya ile oynayacağı maçtan önce Dünya Kupası'na katılma umutlarını da kaybetti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım