Türkiye'den büyük başarı

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2017 Pazartesi 13:56

23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda tüm maçlarını kazanıp finale kadar yükselen Erkek Milli Futbol Takımı, finalde de Ukrayna’yı yendi.

Eski Samsun 19 Mayıs Stadyumu’ndaki karşılaşmaya seyirciler yoğun ilgi gösterirken, ay - yıldızlılar Ukrayna’yı penaltı atışlarının ardından yenip turnuvanın galibi oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan Türkiye, baskılı oyununun sonunda bir türlü golü bulamadı. Maç, ikinci yarıdan itibaren ortada geçti. Her iki takım da eşitliği bozmak için zaman zaman atak yapsa da bir türlü golü bulamadı. 90 dakika boyunca eşitlik bozulmayınca maç uzatmaya gitti. Uzatma dakikalarında da gol olmayınca karşılaşma penaltılara gitti.

Türkiye penaltı atışlarının ardından rakibini 4 - 3 yenip olimpiyat şampiyonu oldu. Futbolcular penaltı atışlarından sonra büyük sevinç yaşadı.

Karşılaşmayı ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç beraber izledi. Bakan Bak ve Kılıç, karşılaşmanın sonunda sporculara madalyalarını takdim etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım