Saffet Sancaklı'dan şok çıkış: 4 büyükler lig düşürülmeli

  • 2682
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Aralık 2017 Perşembe 12:07

Eski milli futbolcu ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un borçları sebebi ile 2. lige düşürülmeleri gerektiğini ifade etti.

TBMM Genel Kurulu'nda devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bütçesi ile alakalı görüşlerini aktarmak için kürsüye çıkan Saffet Sancaklı, kulüplere Avrupa’dan gelen men ve puan silme cezalarının altını çizerek şunları dile getirdi: 

“Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un toplam borcu 7 milyara dayanmış hala Süper Lig’de mücadele edebiliyorlar. Şu anda dört büyüklerin bu mali tabloyla kulüp lisans kurallarına göre Süper Lig’de değil, 2.ligde olmaları lazım. Mali fair play bunu emrediyor. Niye düşürmüyorlar, çünkü koca koca kulüpler. Bir gün gelecek bu dört büyükler küme düşecek çok uzun değil."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım