Ömer Aşık o hastalığı yenmeye çalışıyor

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 10:48

New Orleans GM’i Dell Demps, milli oyuncumuz Ömer Aşık’ın sağlık durumu ile alakalı bir açıklama yaptı.

NBA’de New Orleans Pelicans takımında oynayan milli basketbolcumuz Ömer Aşık'ın sağlık durumu ile alakalı kötü haberler geldi. New Orleans Pelicans Genel Menajeri Dell Demps, medya gününde yaptığı açıklamada Ömer'in hazırlık kampında yer alamayacağını ve dönüş tarihi için belirli bir zaman veremediklerini ifade etti.

Geçtiğimiz sezon içinde yakalandığı ‘bakteriyel' hastalık sebebi ile uzun süre parkelerden uzak kalan Ömer'in şu sıralarda Mayo Klinik'inde Crohn hastalığı sebebi ile tedavi gördüğü açıklandı.

Crohn hastalığı iltihabi bağırsak hastalıklarından biri ve genel olarak hastaların son derece halsiz olmasıyla ortaya çıkıyor. Milli pivotumuzun bu hastalık nedeniyle kariyerinin sona ermesi gibi bir riski bulunmuyor. Aktif NBA oyuncularından Lance Jr’ın da bu hastalığı geçirdiği ve parkelere geri döndüğü biliniyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım