Emniyet açıkladı. Sporcuya ve takıma küfür eden yandı!

Son Güncelleme: 14 Eylül 2017 Perşembe 11:08

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, sosyal medya üzerinden sporda şiddeti özendirici paylaşımlarda bulunduğu belirlenen 757 hesap inceleme altına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi bir duyuru yaptı ve sosyal medya üzerinden herhangi bir takıma ya da futbolcuya küfredenlerin bundan böyle 7/24 takip edileceğini ve cezalandırılacağını ifade etti.

Bu çerçevede, 12 Ağustos - 13 Eylül tarihlerinde bu tür paylaşımlar yapan 757 sosyal medya hesabı tespit edildi.

“Sosyal Medyada Sporda Şiddete Geçit Yok!” başlığı ile yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile; seyirci, taraftar, oyuncu ve tüzel kişilerin sosyal medya platformları üzerinde bireysel ya da herhangi bir takıma yönelik küfür, hedef alınan gerçek kişi ya da tüzel kişinin manevi şahsiyetini tahkir ve tezlil edici, taammüden ve müessir fiil oluşturulabileceği değerlendirilen söylemler, müzahir grubu/taraftarları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ve oluşumlar 7/24 esasına göre takip edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda; 12.08.2017 – 13.09.2017 tarihleri arasında bu tür paylaşımlar yapan 757 hesap tespit edilmiş olup bu hesaplar hakkında gerekli çalışmalar devam etmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım