Yusuf Halaçoğlu: İnsanlar cuma namazına gitmek istemiyor!

Son Güncelleme: 18 Ağustos 2017 Cuma 11:57

Bağımsız Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener genel başkanlığında kurulacak olan yeni parti ile alakalı mühim açıklamalar yaptı.

Bağımsız Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener önderliğinde kurmaya hazırlandıkları yeni parti ile alakalı önemli söylemlerde bulundu. Habertürk gazetesinden Saliha Çolak'a demeç veren Halaçoğlu, partinin kuruluşu ile alakalı

“Ülkenin birtakım sorunlarını çözecek projelerin hazır olması gerekiyor. Genel merkez tüzüğün hazırlanması... Kurucular kuruluyla ilgili çok önemli gelişmeler, kişiler var ama daha geniş bir kitle ile temas var. Önümüzdeki eylül olmasa da ekim ayında ortaya çıkacak parti.” dedi.

Cuma namazı siyasi propaganda alanı oldu

Halaçoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İnsanlar artık cuma namazına gitmek istemiyor, siyasi propaganda merkezi haline getirildi camiler. Bundan kurtulacak bir yol lazım. 'Bu alternatiftir' diye güvenilecek bir siyasi yapıya şiddetle ihtiyaç var. Başta Meral Hanım olmak üzere bütün arkadaşlar rüzgâr almış durumda. Bir siyasi oluşum beklentisi var. Bu yapı kendisini 'Sağcı', 'Solcu' diye nitelendirmeden, milli refleks halinde düşünüyor.

Bu parti; milliyetçi muhafazakâr, Atatürkçü olacak; Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkacak parti olacak. Herkes kendini burada bulacak. AKP’nin de CHP’nin de savunduğu şeyler var burada. Türkiye Cumhuriyeti’ni tekrar ayağa kaldırmak için bir siyasi oluşum. ‘Türk milletinin özünden çıkmış milli bir hareket’ diyebilirsiniz.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım