Yunan Bakan’dan Osmanlı hakkında hadsiz sözler

  • 1269
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Mart 2018 Pazartesi 09:32

Yunan Bakan Kammenos, Yunanların Osmanlı İmparatorluğu’na karşı bağımsızlık mücadelesi başlatmasının yıldönümünde skandal ifadelere kullandı. Yunan mücahitlerin 1821’de çok güçlü Osmanlı İmparatorluğu’nu bozguna uğrattıklarını dile getiren Kammenos, Büyük Osmanlı İmparatorlukları düşünenlerin, 1821’i hatırlaması gerektiğini, Ulusal egemenliklerinden şüpheye teşebbüs edenleri, 1821’de olduğu gibi bozguna uğratacaklarını ifade etti.

Başkent Atina’da 25 Mart Bağımsızlık Günü için organize edilen askeri geçit töreninde Türk-Yunan münasebetlerinde yükselen tansiyon damgasını vurdu. Törende konuşmacı olan Yunanlı yetkililer, olası bir saldırıda Yunanistan’ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü korumaya kararlı oldukları şeklinde açıklamalar yaptılar.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, kendilerinin, uluslararası hukuka ve Avrupa hukukuna tam saygıya dayalı barış, dostluk ve demokrasi halkı olduklarını ve Hürriyetlerini, ülkelerinin sınırlarını, topraklarını ve vatanları ile yüce Avrupa ailesinin, Avrupa Birliği’nin (AB) egemenliğini korumaya hazır olduklarını ifade etti.

Askeri geçit töreninden sonra başka bir açıklamada Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’tan geldi. Kammenos yaptığı konuşmada, Yunan halkının, silahlı kuvvetlerin ulusal egemenliğine ve ülkelerinin toprak bütünlüğüne yönelik her türlü meydan okumalara karşı gelmeye hazır olduğunu temin etmek istediğini dile getirdi. Kendilerinin barışçıl insanlar olduklarını ve barış için her şeyi yaptıklarını vurgulayan Kammenos, kendilerinin egemenliklerine meydan okumaya teşebbüs eden herkesin, 1821’de Yunan savaşçılarının güçlü Osmanlı İmparatorluğu’nu yendiği gibi bozguna uğrayacaklarını belirtti.

Büyük Osmanlı İmparatorlukları düşünenlerin, 1821’i hatırlaması gerektiğini söyleyen Yunan Bakan, Ulusal egemenliğimizden şüpheye teşebbüs edeni, 1821’de olduğu gibi bozguna uğratırız” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım