"Yeni parti kuvvetli bir rüzgar yakaladı"

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2017 Salı 16:25

Sözcü yazarlarından Rahmi Turan, Ekim ayı sonunda Meral Akşener ve Ümit Özdağ önderliğinde kurulacak yeni parti ile alakalı yazdı. Turan, yeni partinin kuvvetli bir rüzgarı arkasına aldığını ifade etti.

Sözcü Gazetesi yazarlarında Rahmi Turan, bugünkü köşesinde "Yeni parti ve yeni umutlar “ isminde bir yazı kaleme aldı.

Meral Akşener'in ekim ayının sonunda kurmayı planladığı yeni parti ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Turan,

"Devlet Bahçeli nin koltuğunu korumak için MHP'den attırdığı Meral Akşener, uğradığı bu haksızlık nedeniyle kamuoyunda kuvvetli bir destek yakalamış durumda." şeklinde konuştu

İşte Rahmi Turan'ın o yazısı:

Gelen mesajlardan ve çeşitli bölgelerde vatandaşlarla bire bir yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenim şu: Önemli oranda bir kesim, kurulacak yeni partiye umut bağlamış durumda...

MHP Genel Başkan adayı oldukları için haksız yere partiden atılan Meral Akşener ve Prof. Ümit Özdağ m başını çektiği grup, muhtemelen ekim ayında kurulacak "yeni parti" ile Türk seçmenine ve Türk siyasetine "Merhaba" diyecek. Yeni parti, yeni bir heyecan, yeni bir umut demektir. Çok sayıda vatandaştan "Ben Meral Akşener'in partisine oy vereceğim" sözlerini bizzat duydum.

Devlet Bahçeli nin koltuğunu korumak için MHP'den attırdığı Meral Akşener, uğradığı bu haksızlık nedeniyle kamuoyunda kuvvetli bir destek yakalamış durumda... Bu rüzgâr sürekli artıyor. Yeni parti, MHP oylarının en az yüzde 60'ını alabilir. Bu rakam yüzde 70'i de aşabilir. Yalnız o kadar değil tabii ki... AKP, CHP ve HDP'den de önemli miktarda oylar gelmesi kuvvetli bir ihtimal... Yeter ki, kuruluş aşamasında fahiş yanlışlıklar yapılmasın ve partiye "siyaset kaşalotları" doldurulmasın!

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım