Ümit Özdağ'dan TBB açıklaması

Son Güncelleme: 13 Şubat 2018 Salı 08:04

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismindeki 'Türkiye' ifadesinin çıkarılmasını istediği meslek örgütlerinden olan Türkiye Barolar Birliği'ni (TBB) ziyaretinde "Erdoğan, bu projesinde başarılı olursa bundan en fazla istifade eden PKK, FETÖ gibi terör örgütleri olacak" şeklinde konuştu.

Hürriyet'ten alınan habere göre Özdağ, partililer ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nu ziyarette bulundu.  

TTB’nin isminden Türkiye ifadesinin çıkarılması ile alakalı ise Özdağ, parlamenter demokrasiyi hukukun üstünlüğünü ve kuvvetler ayrılığını savunduklarını vurgulayarak şunları söyledi: 

“TBB’nin vermiş olduğu bağımsız yargı mücadelesine sonuna kadar destek olacağız. Erdoğan’ın TBB’ye yaptığı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz. TBB’nin yok edilerek Türkiye’de baroların dernekleştirilmesi projesine şiddetle itiraz ediyoruz. Eğer Erdoğan, bu projesinde başarılı olursa biliyoruz ki Türkiye’de avukatlık sistemi darmadağın olacak, dernekleşecek ve bundan en fazla istifade eden de PKK, FETÖ gibi terör örgütleri olacak.”

Metin Feyzioğlu da  TBB’ye ve barolara yönelik bir operasyon yapıldığını ifade ederek, bu operasyonun sadece avukatların değil Türkiye’nin meselesi olduğunu belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım