'Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir' şiarını unuttular!

Son Güncelleme: 07 Ağustos 2017 Pazartesi 13:45

MHP’nin Bursa ilinin son seçilmiş İl Başkanları Yüksel Yılmaz ve Hasan Toktaş'a, Bursa Ülkü Ocakları'na üye olduğu söylenen bir grup saldırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nde kongre gerginliği sürüyor. Delege sayısı itibariyle en büyük şehirlerden biri olan Bursa'nın seçilmiş son İl Başkanları Yüksel Yılmaz ve Hasan Toktaş, bir grup tarafından saldırıya uğradılar.

Servet Somuncuoğlu'nu anmak üzere Türk Ocakları'nın organize edildiği konferansa katılan Yılmaz ve Toktaş, etkinlik arasında dışarıya çıktığı an Ülkü Ocakları'na mensup bir grup tarafından saldırıya uğradılar. Yılmaz ve Toktaş'ın olay sırasında yalnız oldukları bildirilirken, saldıran grubun 20 kişiden fazla olduğu dile getirildi.

Yılmaz, MHP'deki kongre sürecinde 46 üst kurul delegesi ile beraber Meral Akşener'i destekleyeceklerini açıklamıştı. Entellektüel birikimi ve başarılı teşkilatçılığı ile bilinen Yüksel Yılmaz'a yapılan bu saldırı, Ülkücü camianın da büyük tepkisini çekti.

Seçilmiş son İl Başkanlarına yapılan saldırıya MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'den sert tepki geldi. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Koçdemir,

"Bugün Türk Ocakları'nın Servet Somuncuoğlu programında bazı arkadaşlarımıza yapılan saldırılar milliyetçi hareketle asla bağdaşmaz. Büyük ve onurlu bir aile olarak biz, sorunlarımızı konuşarak,dinleyerek ve çalışarak çözeriz.Camia vicdanını yaralayan bu olayı kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Olaya bir tepki de "Dava Nöbetinde Bir Ömür." parolası ile yoluna devam eden MHP Genel Başkan Adayı Koray AYDIN'dan geldi. Aydın, resmi Twitter Hesabından şu mesajı yolladı:

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım