Türkiye’nin Suriye operasyonları Rusya’ya bağlı!

  • 1018
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Mart 2018 Cumartesi 16:08

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, bugün Rusya ile alakalı yaptığı açıklamada çok ilginç ifadeler kullandı.

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarının Rusya'nın desteği ile yapıldığını dile getiren Çevik, Rusya’nın hava sahasını açmaması durumunda bırakın El Bab’a, Afrin’e girmeyi insansız hava aracı bile kaldırılamayacağını ifade etti.

Türkiye'nin son zamanlarda ABD ve Rusya ile ilişkileri hakkında yorum yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Suriye'de El Bab ve Afrin'e yönelik Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekatı'nın Rusya'nın desteği ile yapıldığını belirterek. Rusya’yı yere göğe sığdırmadı.

CNN Türk'te Rusya ile Türkiye arasında son dönemde yaşanan yakınlaşma hakkında konuşan Çevik, "Rusya son dönemde Cumhurbaşkanımıza kendini ispatlıyor. İyi bir performans da gösterdi. Benim kişisel notum 10 üzerinden 10 olur" şeklinde konuştu.

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarının Rusya'nın desteği sayesinde yapıldığını ifade eden Başdanışman Çevik, "Rusya hava sahasını açmasaydı bırakın El Bab'a, Afrin'e girmeyi, insansız hava aracı bile kaldıramazdık" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım