Türkeş’in mezarına “Devlet” engeli !

  • 1028
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Nisan 2018 Pazartesi 08:51

Dün gerçekleşen İYİ Parti kongresi için Anadolu’nun birçok bölgesinden başkent Ankara’ya gelen partililerin Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etmek istemeleri engellendi. Talimatı ise bizzat Devlet Bahçeli’nin verdiği öğrenildi.

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kongresi için farklı şehirlerden Ankara iline gelen partililer kurultaya yoğun bir ilgi gösterdiler. On binlerce partilinin yoğun kalabalıktan dolayı dışarıda kaldığı gözlemlenirken, birçok partili Alparslan Türkeş’in mezarını da ziyaret etmek istedi.

MEZAR ZİYARETİNE ENGEL

İYİ Partililer Türkeş’in mezar yerine gittiklerinde ise tahmin edemeyecekleri bir manzara ile karşılaştılar.

Türkeş’in mezar girişinin olduğu bölüm çok sayıda isim tarafından kapatılmış ve önüne araçlar koyulmuştu.

Vatandaşların içeriye girilmesine müsaade edilmezken, İYİ Partililer konuya tepki gösterdiler.

Konu ile alakalı açıklama yapan partili kendisinin bu davaya yıllarca hizmet ettiğini, Türkeş’in yanında siyaset yaptığını,  oğlundan küçük gençlerin içeriye girmesine müsaade etmediklerini ifade etti ve Yazıklar olsun ,dedi.

Mezarın kapatılması emrinin yasalara aykırı olduğu ifade edilirken talimatı bizzat Devlet Bahçeli tarafından verildiği öğrenildi.

DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN’A ÖZEL PROTOKOL İLE ZİYARET

Türkeş’in mezarını n ziyaret edilmesini İYİ Partililere yasaklatan Devlet Bahçeli, 2015 senesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2017 yılında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a özel protokol yaptırmıştı.

Davutoğlu ve Erdoğan’ın ziyaretleri Ülkücü camiada büyük tepki ile karşılanmıştı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım