Trump'tan Putin'e teşekkür

Son Güncelleme: 15 Aralık 2017 Cuma 11:44

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün yıllık basın toplantısının ardından ABD Başkanı Donald Trump ile telefonla görüştü. Trump’ın isteği ile gerçekleşen görüşmede ikili ilişkilerdeki 'ivedi konular' ve Kuzey Kore ele alındı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Trump’ın görüşmede Putin’e teşekkür ettiğini ifade etti.

Kremlin’in yaptığı açıklamada Putin ile Trump arasında dün yapılan telefon görüşmesi ile alakalı

"İkili gündemdeki ivedi konular ele alındı. Kuzey Kore ile ilgili nükleer sorunların çözümüne vurgu yapılarak kriz noktalarına ilişkin durum konuşuldu" ifadeleri kullanıldı.

Görüşme isteğinin Trump'tan geldiği dile getirilen açıklamada, Putin’in 21 Kasım’da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la yaptığı görüşmenin de ele alındığı ve ikili temaslara devam etme konusunda anlaşıldığı kaydedildi. 

Konu ile alakalı açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders

"Başkan Trump, Başkan Putin’e yıllık basın toplantısında ABD’nin ekonomik göstergelerini kabul ettiği için teşekkür etti" dedi.

Ayrıca Sanders, Trump'ın Putin’in tam olarak hangi ifadeleri nedeniyle teşekkür ettiğini ise açıklamadı.

Putin toplantıda "Objektif olarak Trump’ın görevi başındaki kısa sürede çok önemli başarılar elde ettiğini görüyoruz" demişti. Putin ayrıca, borsa endeksindeki yükselişin yatırımcının ABD ekonomisine ve Trump’ın icraatlarına güvendiğini gösterdiğini ifade etmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım