Trump'tan ABD dönüşü için gizemli mesaj!

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 Salı 11:11

ABD Başkanı Trump, resmi sosyal medya hesabı Twitterdan paylaştığı iletisinde, Filipinler'den ABD'ye dönüşünde önemli bir açıklama yapacağını dile getirdi.

Asya turunun son bölümü olan Filipinler'de bulunan ABD Başkanı Donald Trump resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile, Washington'a döndüğünde Beyaz Saray'dan önemli bir açıklama yapacağını söyledi.​

Trump, tarih ve saatinin henüz belinlenmemiş olduğunu ifade ettiği açıklamasının içeriği ile alakalı herhangi bir bilgi vermedi.

 

Trump, Japonya, Çin, Güney Kore, Vietnam ve Filipinler'i kapsayan 2 haftalık gezisinden sonra ABD ile ticaret yapan tüm ülkelerin 'artık kuralların değiştiğini öğrendiğini' söylemiş, Filipinler'in başkenti Manila'dan attığı tweet'te

"ABD'yle ilişkiler adil ve karşılılıklılık esasına uygun olmalıdır. (ABD'nin) Büyük dış ticaret açığı hızla düşürülmelidir" diye yazmıştı.

5 ülkeyi kapsayan ziyaretlerinde 'pek çok arkadaş edindiğini' ifade eden Trump, özellikle Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye yapmış olduğu ziyareti 'olağanüstü başarılı' olarak nitelendirmişti.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım