Temel Karamollaoğlu son noktayı koydu: Biz Böyle İyiyiz

  • 1047
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Şubat 2018 Cuma 14:45

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 2019 yılında gerçekleştirilecek seçim ittifakları tartışmaları sürerken kimseyi kırmak istemediklerini ama bazılarının kendilerini düz konuşturduğu ve kendilerinin yerlerinde iyi olduklarını belirtti.

2019 seçimlerinde ittifakların kilit noktası olduğu söylenen Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, dün TBMM’de İsmail Kahraman’ı ziyaret etti. SP Genel Başkanı, Kahraman ile yaptıkları görüşmede hazırlamış oldukları uyum yasası taslağını Kahraman’a iletti.

Görüşmede Temel Karamollaoğlu, kişilerin partilerinden istifa etmeden başka partinin listesinden aday olmasını gerekçe göstererek Hülle’nin hukukileştiğini ifade etti. Karamollaoğlu’nun bu sözleri, Kahraman’ın “hülle ortadan kalktı” söylemine bir cevap olarak verdiği belirtildi.

BÖYLE İYİYİZ

Yapılan görüşme sırasından Kahraman’ın ittifakı düşündünüz mü sorusuna Karamollaoğlu, kimseyi kırıp üzmek istemediklerini ama illaki düz söylettiklerini ve kendilerinin bu şekilde yerlerinde iyi olduklarını dile getirdi.

SP’nin daha evvel de yapmış olduğu açıklamalarda partinin kendi adayını çıkaracağını ve bu kararda ısrarcı olacakları belirtilmişti.

Alınan bilgilere göre Saadet Partisi 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ve eski AYM Başkanı Haşim Kılıç gibi bazı önemli isimleri cumhurbaşkanı adayı olarak düşündükleri fakat henüz bu isimlere herhangi bir teklif götürmedikleri vurgulandı.

Kaynaklara göre SP, AK Parti – MHP ittifakına sıcak bakan Büyük Birlik Partisi’ne de kırgın ya da kızgın değil. Saadet Partisinden bir yetkili BBP’nin kendilerinin küçük kardeşi olduğunu, aralarında kırgınlıkların olmayacağını ve yaramazlık yapmış deyip geçeceklerini söyledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım