Tayland Başbakanı'ndan şok hareket: Alın buna sorun!

Son Güncelleme: 09 Ocak 2018 Salı 11:33

Gazetecilerin sorularını cevaplamak istemeyen Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça alışılmadık bir şey yaptı. Basın toplantısını terk etmeden evvel gazetecilerin önüne kendisinin karton maketini yerleştiren Çan-oça "Sorularınızı bu arkadaşa sorun" dedi.

Tayland'ın başkenti Bangkok'daki hükümet binası önünde dün Başbakan Çan-oça'nın basın toplantısını bekleyen gazeteciler beklenmedik bir sürpriz ile karşılaştı.  Basın toplantısının başında Çan-oça yardımcısına gazetecilerin önüne kendisinin gerçek boyutlardaki karton maketinin yerleştirilmesi emrini verdi.

'EĞER SİYASETLE YA DA ÇATIŞMAYLA İLGİLİ SORU SORMAK İSTİYORSANIZ, BU ARKADAŞA SORUN'

Gazetecilerin şaşkın bakışları ve gülüşmeleri arasında karton maket alana yerleştirilirken Tayland Başbakanı

"Eğer siyasetle ya da çatışmayla ilgili soru sormak istiyorsanız, bu arkadaşa sorun" dedi.

El sallayarak alanı terk eden Çan-oça gazetecileri maketi ile baş başa bırakırken, bazıları tokalaşma pozundaki karton maket ile fotoğraf çektirdi.

 

BBC Tayland servisi karton maketin 13 Ocak'taki etkinliklerde kullanılacağını belirtti. Taylandlı çocuklar hükümet binasını ve Başbakan'ın ofisini ziyaret edecek.


İLK İCRAATİ DEĞİL

Çan-oça daha önce de bir kameramana yarısı yenmiş muz atmış, seçimler ile alakalı bir soru üzerine basın toplantısını terk etmiş hatta hükümeti eleştiren gazetecileri 'infaz etmekle' tehdit etmişti

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım