Tarihi Kudüs oylamasında İsrail temsilcisi tek tek yazdı

Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 Cuma 09:04

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda tarihi Kudüs oylaması esnasında İsrail temsilcisi Danon, oy kullanan ülkeleri tek tek not aldı.

ABD'nin tüm tehditlerine rağmen BM Genel Kurulu'ndaki Kudüs oylamasından ABD'nin istemediği netice çıktı. ABD'nin oylamadan önce, oy kullanan ülkeleri not alacağız tehdidini ise ABD temsilcisi Nikki Haley, yerine İsrail temsilcisi Danon yaptı. Oylama esnasında çekilen fotoğrafta Danon'un oy kullanan ülkeleri not aldığı gözlendi.

Danon ayrıca konuşmasının başlangıcında Milattan Sonra 67 yılına ait üzerinde İbranice yazan bir bozuk parayı kurula göstererek

"Bu bozuk para Yahudi atalarımızın Kudüsle olan binlerce yıllık bağının kanıtıdır. Hiçbir BM kararı, hiçbir boş konuşma, hiçbir genel kurul kararı bizi Kudüs'ten ayıramayacaktır" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım