Suriye rejiminden bir hadsiz açıklama daha

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 15:56

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye demeç veren Esad rejiminin Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mekdad, Zeytin Dalı Harekatı'nı ''işgal'' olarak tanımladı.

Türkiye'nin sınırlarını terör gruplarından korumak için başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile alakalı Esad rejiminden gelen haddini aşan açıklamalar devam ediyor.

Mekdad harekât ile alakalı olarak harekatın Suriye'nin egemenliğinin açıktan ihlali olduğunu ifade etti ve işgal olarak nitelendirdi. 

"RUSLARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLİYORUZ"

Doucet'nin, "Rusya buna yeşil ışık yaktığı belirtiliyor" demesi üzerine Mekdad,

"Bilmiyorum. Rusların ne düşündüğünü biliyoruz. Rusya'nın Suriye adına hareket edebileceğini ya da Suriye'de şimdiye kadar savunduğu prensiplere karşı hareket edebileceğini düşünmüyorum" cevabını verdi.

Mekdad, BBC muhabirinin 'askeri karşılık verecek misiniz?' cevabı üzerine,

"Doğrudan ya da dolaylı olarak cevap veriyoruz. Şu anda yaşananlara bakabilirsiniz." dedi. Mekdad, "Bu, uçakları düşürmeyi de kapsıyor mu?" sorusuna ise

"Bunu çok açık olarak söyledik. Hava savunma sistemlerimiz hazır" cevabını verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım