Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'den flaş özerklik açıklaması

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 12:57

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, DEAŞ terör örgütünü yendikten sonra Suriyeli Kürtler ile özerkliğin konuşulabileceğini ifade etti.

Suriye yönetimi, tDEAŞ erör örgütünün yenilgiye uğratılmasından sonra Kürtlerle özerkliği konuşabileceklerini açıkladı. Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, gelecekte müzakere edip bir formül bulabileceklerini ifade etti.

Russia Today’e konuşan Muallim konuyu, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin bağımsızlık referandumuyla ilgili soruya yanıtında gündeme getirdi. Muallim bağımsızlık referandumu ile alakalı,

Bu meseleyi kategorik olarak reddediyoruz ve Irak’ın birliğinden yanayız” dedi,

Muallim,

“Suriyeli Kürtler Suriye Arap Cumhuriyeti’nin sınırları dahilinde bir tür özyönetim istiyor ve bu mesele müzakere edilebilir, tartışılabilir. Ve DEAŞ'ı ortadan kaldırdıktan sonra onlarla masaya oturup geleceğin nasıl şekilleneceği üzerinde anlaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım