Suriye DEAŞ'tan temizleniyor...

Son Güncelleme: 30 Ekim 2017 Pazartesi 13:55

Gelecek haftalarda Suriye'nin DEAŞ'tan temizleneceğini ifade eden Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Kürtlerin siyasi çözüm sürecine dahil edilmesi konusunu da ele alacaklarını dile getirdi.

Russia Today (RT) ve Rossiya-24 televizyonuna röportaj veren Lavrentyev,

"Kürtler, Suriye topraklarının önemli bölümünü kontrol ediyor ve başta IŞİD olmak üzere ülkedeki terör örgütlerinin yok edilmesine önemli katkı sundu. Mayadin ve Ebu Kemal ile Fırat Nehri'nin batı ve doğusundaki son IŞİD mevzilerinin imhası için operasyonlar sürüyor" dedi. 

Gelecek haftalarda Suriye topraklarının DEŞA'tan tamamıyla temizleneceğini düşündüğünü belirten Lavrentyev, bunun ardından Kürtlerin savaş sonrası düzene ve siyasi çözüm sürecine daha aktif şekilde dahil etme konusunu ele alacaklarını belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım