Süleyman Soylu siyaseti ne zaman bırakacağını açıkladı

  • 2733
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 Pazar 08:08

TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ederken geceye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kürsüden yaptığı konuşmasını damga vurdu. Soylu kürsüye 9 klasörle gelirken CHP'ye sert sözler ile yüklendi. Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün kendisinin de bırakacağını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi ile alakalı konuştu. Kürsüye 9 klasör ile gelen Süleyman Soylu, CHP'nin eleştirilerini cevapladı.

Klasörlerden çıkardığı 'İftiralar', 'Yalanlar', 'Hakaretler' başlıklı çok sayıda döviz ile CHP'ye yüklenen Soylu'nun iddiaları ana muhalefet sıralarından sık sık tepki gördü.

Soylu'nun konuşması sonrasında yerdeki onlarca dövizi AK Parti milletvekilleri topladı.

‘ERDOĞAN SİYASETİ BIRAKTIĞI GÜN BEN DE BIRAKACAĞIM’

CHP’li Özgür Özel’in kendisine yönelik, “FETÖ’nün Erdoğan sonrası genel başkan projesi” iddiasına cevap veren Soylu,

“Sayın Cumhurbaşkanı siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısının içinden girmeyeceğim” dedi.

Soylu, Meclis’te dün akşam bakanlığının bütçe görüşmelerinde, eski siyaset arkadaşı Vedat Demir’in FETÖ’cü çıktığı iddiaları ile alakalı da,

“13 yaşında DYP’nin gençlik kollarındaydık, o Yeni Asya cemaatndendi, yıllarca beraber siyaset yaptık, 1990’a kadar. Ben ilçe başkanı olduktan sonra kendisini görmedim. Yılar sonra CHP milletvekili Oktay Ekşi’nin yanında gördüm, Ekşi, en iyi iletişimci diye kendisini Basın Konseyi Genel Sekreteri yaptı. 2008’de GİK’e ben aldım, akademisyen diye, 2009’da görevimiz bitti. Doğumundan beri anti FETÖ’cüdür. Ne zaman ABD’ye gitti, orada Gülen cemaatine intisap etti, hepimiz de kendisini ayıpladık, yanlış yapıyorsun dedik. Sonra ne zaman Türkiye’ye geldi, ne yaptı haberimiz olmadı. Babam olsa FETÖ ile ilişkisi varsa gereğini yapmazsam namerdim” dedi.

Soylu, DP’den AK Parti’ye geçişi ile alakalı da,

“Bana dönek diyorsunuz, ben döneğim öyle mi, ben sağdan sağa geldim, Sayın Erdoğan bizi sağa sola yem ettirmedi, benimle aynı saflarda siyaset yapan arkadaşlarımız sağdan sola geldiler, 1980 öncesi ülkücü olanlar sizinle beraber, onlar dönek değil öyle mi, siz kendi içinizdekilere söyleyemediğiniz için benim üzerimden söylüyorsunuz, yazıklar olsun size” dedi.

Soylu, “ByLock’cu bakan, milletvekili” iddialarına karşılık da,

“‘Bu hükümette 4 ByLock’çu var’ dedi, bulsun istifa etmezsem namerdim, 60 tane değil bir tane milletvekili ByLock’çu bulsun bir gün görev yapan şerefsizdir” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım