Sözcü Nauert o sözlere cevap verdi: Saçma!

Son Güncelleme: 22 Kasım 2017 Çarşamba 09:34

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın New York’ta süren Reza Zarrab davasına atıfla yaptığı ‘17 - 25 Aralık tuzağını götürüp ABD’de kurdular’ açıklamasına Washington’dan hemen cevap geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert,

‘Biz bu hikayeyi Türkiye’den önce de duyduk. Türkiye’de darbe kışkırttığımıza ilişkin yorumların dayanağı yok. Saçma’ dedi. 

New York’ta devam eden İranlı - Türk işadamı Reza Zarrab ve Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla ile alakalı dava ABD Dışişleri Bakanlığı’ndaki salı günkü basın brifinginin de gündemindeydi. Dışişleri Sözcüsü Nauert’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17 - 25 Aralık tuzağını götürüp ABD’de kurdular’ şeklindeki açıklaması anımsatarak ‘ABD Türkiye’ye karşı bir komplo mu kuruyor?’ diye soruldu.

Soruyu gülümseyerek cevaplayan Sözcü Nauert,

‘Biz bu hikayeyi Türkiye’den daha önce de duyduk. Bizi darbe kışkırtmakla suçladıkları son seferde verdiğim cevabın aynısını vermek zorunda kalacağım. Bunun saçma olduğunu söyleyeceğim’ dedi. 

Bir NATO müttefiki olan Türkiye’den bu tür açıklamalar gelmesini nasıl yorumladıklarının sorulması üzerine ise Nauert,

‘Gördüğünüz gibi bu yıl ilişkilerimizin bir iyi bir kötü olduğu ülkeler var. Biri bir şeyler söyleyebilir, sonra söylediğine pişman olur. Türkiye bir NATO üyesi ve ABD’nin değer verdiği bir müttefik. Türkiye ile güçlü ilişkilerimiz var. Ancak ABD’nin darbe tezgahladığına ilişkin yorumların dayanağı yok’ diye konuştu. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım