Son Anket: İttifaklar %50'yi geçemiyor

  • 1566
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 09 Nisan 2018 Pazartesi 11:21

Ankara Analitik şirketinin 2019 cumhurbaşkanlığı seçimi araştırması neticelerine göre, 5 MHP'liden biri 'Erdoğan'a oy vermem' diyor. AK Parti ve MHP arasında kurulan 'cumhur ittifakı' ve diğer olası ittifakların oy oranı ise % 50'yi geçemiyor.

Ankara Analitik şirketince 2019'da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimleri ile alakalı yapılan araştırmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. 

Araştırma sonucuna göre, 5 MHP'liden biri 'Erdoğan'a oy vermem' diyor. AK Parti ile MHP arasında kurulan 'cumhur ittifakı' ve diğer olası ittifakların ise yüzde 50'yi geçemediği görülüyor.

Araştırma 14-24 Mart tarihleri arasında 26 şehirde yapıldı.

1619 kişinin katılımı ile cep telefonlarına indirilen özel bir uygulama ile yüz yüze görüşme yolu ile yapılan araştırmada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kesinlikle oy veririm" diyenlerin oranı yüzde 46.4 olarak tespit edildi. 

Erdoğan'ı sırasıyla yüzde 15.12 ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12.74 ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 12.70 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yüzde 7 ile eski AK Parti Milletvekili Abdüllatif Şener takip etti.

Katılımcılar, "İki ayrı seçim ittifakı kurularak seçime gidilmesi halinde kime oy verirsiniz?' sorusunu da yanıtladı. Soruya verilen yanıtlar ve oranları şöyle:

AK Parti-MHP-BBP: yüzde 46
CHP: yüzde 16
Kararsızlar: yüzde 13
İYİ Parti-SP-DP: yüzde 11
HDP: yüzde 4.6.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım