Şok detay! Balıkesir Belediye Başkanı Uğur, Erdoğan'ı silmiş!

  • 1576
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 06:51

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehirdeki temel atma töreninde veda gibi bir konuşma yapmıştı. Tören alanında Atatürk’ün ve Başkan Uğur’un posterleri yer alırken, alışılmışın aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri bu defa yoktu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını etmesini istediği belediye başkanları arasında yer alan Uğur, dünkü temel atma töreninde:

“İrade-i külliye bütün iradelerin üzerindedir. Bu işin içinde vefa da var, veda da” dedi.

AK Parti’de şimdiye dek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifalarını verdiler. Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, BalıkesirBüyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de istifa çağrısı yaptı. Uğur’un dün, Altıeylül ilçesinde yapılacak yaşam merkezi Avlu Balıkesir’in 2. etap temel atma töreninde istifasını açıklaması bekleniyordu. Fakat, ağzından ‘istifa’ kelimesi çıkmayan Uğur,

“İrade-i külliye bütün iradelerin üzerindedir. Bu işin içinde vefa da var, veda da. Ben, Balıkesir için, ülkem için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, “Veda gibi bir konuşma yaptınız. İstifa anlamına mı geliyor?” sorusu üzerine Uğur, “Soru almıyorum. Konuşacaklarımı söyledim” dedi.

 

Tören alanında Atatürk’ün ve Başkan Uğur’un posterleri yer alırken, alışılmışın aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri bu defa yoktu.

‘HANIMI BİLE İNANDIRAMIYORUZ’

Ahmet Edip Uğur, Topbaş’tan boşalan başkanlığa seçim için toplanan Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde divan başkanlığı yapmıştı. Uğur, istifa iddialarına,

“Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevimin başındayım. Hanımı bile inandıramıyoruz. Hanım diyor ki, neden söylemiyorsun? Ankara’ya geldim ama Cumhurbaşkanımızla bir görüşmem olmadı” demişti. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım