Sinan Oğan: MHP kapatılabilir!

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2017 Perşembe 17:17

Meral Akşener'in kuracağı partiye katılmayacağını ifade ederek dikkatleri üzerine çeken eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, Amerika'nın Sesi'ne verdiği demeçte gündeme dair önemli bir iddiada bulundu. Oğan, MHP'nin kurultay için belirlediği 18 Mart 2018 tarihini ertelemesi durumunda kapatılabileceğini dile getirdi.

Siyasi Partiler Kanunu'na ve MHP tüzüğüne göre, iki seneden geç veya erken olmamak şartıyla iki yılda bir olağan kurultay yapılması gerektiğini hatırlatan Oğan; Akşener, Aydın gibi isimlerle beraber MHP'de olağanüstü seçimli kurultay yapılmasını denediklerini fakat bunun yargı eli ile engellendiğini belirtti.

Oğan şöyle konuştu:

"Bunun ötesine ertelenmesi şansı yok. Erteleme yapılması halinde parti, hukuka aykırılık nedeniyle kapatılma kararıyla karşı karşıya kalır. Ama 1 günde 41 ilde 41 il kongresini yapan genel merkez yönetimi, zannediyorum 2018'i beklemeyecektir. Çünkü beklediği takdirde mevcut delegeler, muhalifler yani bizler tarafından etkilenmelerine açık hale gelecektir dolayısıyla da genel merkez beklemeden olağan kurultay tarihi erkene çekecek ve Kasım 2017 gibi yapacaktır diye düşünüyorum."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım