Şamil Tayyar ve Salim Uslu’dan susma kararı!

Son Güncelleme: 21 Mart 2018 Çarşamba 11:06

Bir haftadır Ak Parti iki isim Şamil Tayyar ve Salim Uslu’nun açıklamaları kulislerde yankılanıyor. Muhalefette bu söylemleri kullanmaya başlayınca ikilinin susma kararı aldığı iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ borsasının olduğunu ve milyon dolarlar veren iş adamlarının itirafçı sıfatı ile serbest bırakıldıklarını ifade etmiş ve bu ifadeler basında geniş yankı uyandırmıştı. Ak parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ise bürokratların hükümeti yanlış yönlendirdiğini ve şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi gerektiğini ifade etmesi yine çatlak bir ses olarak yorumlanmış ve bir anda gündemdeki yerini almıştı.

Bu açıklamaların ardından iddialara göre AK Parti kanadı CHP’li milletvekillerine ‘koz vermemek’ için ‘susma kararı’ aldı.

Edinilen haberlere göre AK Parti Çorum Milletvekili Uslu, partisinin dünkü grup toplantısında özelleştirmeler ile alakalı fikrinin sorulması üzerine sözlerinin arkasında olduğunda ama bunların partisinin aleyhinde kullanılmasını doğru bulmadığını ifade etti. Ayrıca AK Parti Gaziantep Milletvekili Tayyar’ın da FETÖ hakkın kullandığı ifadelerinin CHP grup toplantısında kullanılmasından rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

AK Parti’nin demokratik bir parti olduğunu ve herkesin özgür bir şekilde düşüncelerini  ifade ettiğini belirten Uslu, ilkeli ve tutarlı olmayı hayatı boyunca kendine prensip edindiğini, dün hangi gerekçeler ile neyi söylediyse, bugün de aynı tavrının geçerli olduğunu ifade etti.

Birçok siyasi partilerden gelen ‘tebrik aramaları’ sebebi ile telefonu kilitlenen Tayyar’ın da partisinin aleyhine olabilecek durumlara karşı bu konu ile alakalı daha fazla açıklama yapmayacağı söylendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım